غول شبکه اجتماعی روسیه ارز دیجیتال قابل استخراج عرضه کرد۲۰۱۹-۰۴-۰۷ ۱۳:۴۰:۳۷

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

به گفته‌ی خبرگزاری محلی و دولتی تاس (Tass) در تاریخ ۱ آوریل (۱۲ فروردین)، وی‌کنتاکت (Vkontakte)، غول شبکه‌ی اجتماعی روسی، ارز داخلی قابل استخراج خودش را با نام وی‌کی کوین، راه‌اندازی کرد. این اقدام، پس از گزارش اخیر در خصوص راه‌اندازی ارز دیجیتال سفارشی توسط VK، صورت گرفت.

با این حال، اطلاعات رسمی به دست آمده از این کوین جدید، نشانگر مبتنی بر بلاک چین بودن آن نیست. اما با این وجود، کاربران را به استخراج این کوین از طریق خدمات VK تشویق می‌کند. این خدمات از طریق یک بازی کلیکی در تلفن همراه ارائه می‌شوند و به کاربران اجازه می‌دهد تا ارز داخلی به دست آورده، آن را به دیگر کاربران فرستاده و بر اساس میزان VK به دست آمده، برای قرار گرفتن در فهرست برترین‌ها با یکدیگر به رقابت بپردازند.

به گزارش خبرگزاری تاس، این سرویس برای سیستم‌عامل‌های آی او اس و اندروید در دسترس است. به طور پیش‌فرض، با تولید ۰.۰۰۱ وی‌کی کوین، این بازی به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از آن‌ها، تقویت‌کننده خریده و سریع‌تر عمل استخراج را انجام دهند.

بنا بر پست منتشرشده از سوی VK Pay، سرویس داخلی VK، کاربران وی‌کی کوین، به زودی می‌توانند با استفاده از خدمات مختلف، به مبادله ارزهایشان بپردازند. همچنین، برای افراد دیگر، این کار با تخفیف انجام خواهد شد.

طبق گزارش VK Pay، تا تاریخ ۵ آوریل، بیش از ۴ میلیون کاربر از سرویس استخراج وی‌کی کوین استفاده کرده‌اند و پردرآمدترین کاربر، بیش از ۸۹۰ میلیون VK استخراج کرده است. به گفته‌ی رسانه‌ی محلی TJ، کاربران وی‌کی کوین، شروع به مبادله‌ی ارزهای خودشان با ارزهای رایج و یا دریافت خدمات، مانند انتشار تبلیغ، کرده‌اند.

غول شبکه اجتماعی روسیه ارز دیجیتال قابل استخراج عرضه کردVK از پاسخ به این که آیا این کوین جدید به ارزهای دیجیتال و یا بلاک چین ربط دارد و یا خواهد داشت، سر باز زد و به سایت خبرگزاری کوین تلگراف اعلام کرد که به شایعات پاسخ نخواهد داد.

در تاریخ ۳۱ مارس (۱۱ فرودین)، کوین تلگراف گزارش کرد که شبکه‌ اجتماعی VK، قرار است ارز دیجیتال خودش را با ویژگی‌هایی مانند VK کوین توسعه دهد. در همین حال، شایعاتی در خصوص آن که همتای این شبکه‌ی اجتماعی، فیس بوک، نیز قرار است ارز دیجیتال مخصوص خودش را راه‌اندازی کند، از ماه دسامبر ۲۰۱۸ گسترش پیدا کرده است.

در اواخر ماه فوریه، روزنامه‌ی نیویورک تایمز چنین گزارش داد که فیس بوک مشغول به کار روی پروژه‌ی ارز دیجیتال فوق محرمانه‌ای است و قرار است ارز دیجیتال باثباتی را که سه برنامه‌ی واتس‌اپ، پیام‌رسان فیس‌بوک و اینستاگرام این شرکت را با یکدیگر ترکیب می‌کند، توسعه دهد.

منبع: cointelegraph

منبع اصلی خبر: https://arzdigital.com/vk-launches-its-coin/

واکنش ها

فعلا کسی دوسش نداشته ?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *