چرا اکثر افراد تحصیل کرده درک درستی از عملکرد بیت کوین ندارند؟!۲۰۱۹-۰۴-۰۳ ۲۳:۴۴:۱۳

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

میسیر محمودف (Misir Mahmudov) از تحلیل گران مورد احترام بیت کوین که طرفداران زیادی دارد، ادعا کرده که اکثر افراد تحصیل کرده از درک بیت کوین عاجزند زیرا آنها تنها در یک زمینه تخصص دارند. محمودف که یک دانشجوی اقتصاد در دانشگاه کلمبیا است، توصیه می کند که به منظور درک درست نحوه عملکرد بیت کوین باید دانشی اساسی از علوم کامپیوتر و مفاهیم اقتصادی داشت.

او همچنین آموختن بیشتر در مورد رمزنگاری، نظریه بازی، بانکداری مرکزی، روانشناسی و سیستم های توزیع شده را پیشنهاد کرد. محمودف خاطر نشان کرد که داشتن ایده هایی در مورد این حوزه ها به افراد کمک می کند که به درک درستی از بیت کوین برسند و چیزی را که بیت کوین در صدد ارائه آن است، بهتر درک کنند. بسیاری از مردم معمولا در حالی که تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه می دهند، یک یا دو زمینه مانند اقتصاد، مطالعات تجاری و یا یک رشته فنی تر مانند کامپیوتر یا مهندسی مکانیک را انتخاب کرده و آن را در کانون توجه خود قرار می دهند.

آنهایی که علاقه مند به درک عمیق تر در مورد نحوه کار ذهن بشر هستند و یا به نحوه شکل گرفتن حکومت ها علاقه مند هستند، ممکن است تصمیم بگیرند که در علوم اجتماعی مانند روانشناسی، جامعه شناسی و یا سیاست بین الملل تحصیل کنند. البته تسلط یافتن در همه زمینه ها اگرچه غیر ممکن نیست اما دشوار است. البته تسلط یافتن در همه زمینه ها برای درک اینکه چرا بیت کوین یکی از مهمترین اختراعات در تاریخ مدرن است، ممکن است ضروری نباشد.

بیت کوین ابتدا در وایت پیپر منتشر شده آن در نوامبر ۲۰۰۸ توسط مخترع مستعار آن ساتوشی ناکاموتو پیشنهاد شد. پروتکل بیت کوین تعیین می کند که چگونه یک سیستم نقدی همتا به همتای الکترونیک باید کار کند. برای بار اول، فنون رمزنگاری مدرن برای خلق تجربه چندین میلیارد دلاری حال حاضر در تئوری پولی اعمال شد.

درک اهمیت قدرت خرید و دارایی های ضد تورمی

بر خلاف ارز های کلاسیک که تورمی هستند و بانک های مرکزی می توانند مقدار نامحدودی اسکناس چاپ کنند، هرگز بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین موجود نخواهد بود. درک پیامد های این طرح بیت کوین در زمینه قدرت خرید نیازمند مقداری تحقیق در مسائل مختلفی است که مرتبط به سیستم ارز کلاسیک می باشد.

در کشور هایی مانند زیمباوه و ونزوئلا، ارز ملی در واقع بی ارزش شده است زیرا این ارز ها توسط یک بانک متمرکز ضعیف ایجاد و کنترل می شوند. سوء مدیریت یک سیستم پول ملی توسط یک موجودیت خاص منجر به تورم گسترده در نواحی مختلفی از جهان شده است. این امر هزینه دستیابی به کالا ها و خدمات اصلی را عملا برای میلیون ها شهروند در این کشور های در حال توسعه غیر قابل دسترس کرده است.

کسب پیش زمینه مورد نیاز برای درک مباحث بیت کوین

در حالی که اقتصاددانان برجسته ای مانند استاد دانشگاه نیویورک دکتر نوریل روبینی ادعا کرده اند که ارزهای دیجیتال در دراز مدت موفق نخواهند بود اما اقتصاددانان مشهور دیگری مانند دکتر Saifedean Ammous وجود دارند که اعتقاد راسخ دارند که سیستم انتقال ارزش غیر متمرکز بیت کوین شیوه برتری از پول است. اگرچه ما با همه نقطه نظر هایی که توسط روبینی یا Ammous ابراز شده موافق نیستیم اما توانایی ما برای تعبیر و تحلیل گفته های آنها در مورد ارز های دیجیتال غیر متمرکز می تواند بهبود یابد به شرطی که ما بیشتر با تئوری های اقتصادی آشنا باشیم.

بیت کوین اولین دارایی ضد تورمی است که در مقیاس نسبتا وسیعی مورد پذیرش قرار گرفته و مفهوم کمیابی و چگونگی ارتباط آن با توانایی یک دارایی برای تبدیل به ذخیره ارزش دراز مدت، شاید توسط مهندس پیشین گوگل Vijay Boyapati به بهترین شیوه درک و بیان شده باشد.

بر طبق نظر Boyapati که برای بحث های متقاعد کننده اش در زمینه اینکه چرا برجسته ترین ارز دیجیتال جهان تبدیل به یک ذخیره ارزش عالی می شود، شناخته شده و معروف است، بیت کوین هرگز در مقام وسیله مبادله مفید نبوده است زیرا هزینه استفاده از آن بسیار بالاست. تنها افرادی که می توانند چنین هزینه ای را تحمل کنند افرادی هستند که برای آنها هزینه استفاده نکردن از بیت کوین بسیار بیشتر از هزینه استفاده کردن از آن است که از جمله این افراد می توان معامله گران بازار غیر قانونی را نام برد.

درک بیت کوین در سطح روانشناختی

اگرچه به نظر می رسد که Boyapati فقط در زمینه ریاضیات و علوم کامپیوتر سابقه دانشگاهی و حرفه ای داشته باشد و با توجه به پروفایل او در LinkedIn هم چنین تصور می شود، اما او قادر به درک چگونگی و چرایی اینکه بیت کوین می تواند به صورت یک پول قانونی تکامل یابد و یک دارایی به رسمیت شناخته جهانی شود، بوده است. همچنان که او مثال ها و سناریو های مختلف زیادی را توضیح داده است، بیت کوین باید به عنوان یک واحد محاسبه، وسیله مبادله و ذخیره ارزش عمل کند تا تبدیل به واحد پولی شود که به طور گسترده توسط تجار جهان مورد پذیرش قرار گیرد.

علاوه بر مفاهیمی که ریشه در علوم اقتصاد و رشته هایی فنی مانند علوم کامپیوتر دارند، بیت کوین باید در سطح روانشناختی درک شود. قبل از اینکه یک ارز یا دارایی به طور گسترده مورد پذیرش قرار بگیرد، مردم باید در رابطه با استفاده از آن احساس راحتی کنند. هر چه مردم در مورد چیزی اعتماد بیشتری داشته باشند، مردم بیشتر پذیرای آن خواهند بود یا حداقل چنین سعی می کنند و تعیین می کنند که آیا این چیز برای آنها مناسب است و به کار آنها می آید.

در جاهایی که شهروندان اعتماد خود را به ارز ملی و سیستم مالی در اثر فساد از دست داده اند، برای این موسسات متمرکز هر روز سخت تر می شود که همان سطح اعتمادی را که روزگاری داشتند، به دست بیاورند. از آنجا که ارز های غیر متمرکزی مانند بیت کوین طراحی شده اند تا نیاز به اعتماد را به حداقل برسانند، در نتیجه آنها نیاز به واسطه هایی برای تصفیه تراکنش ها ندارند که در ابتدا پذیرش چنین ایده ای می تواند مشکل آفرین باشد.

احساس راحتی کردن با انجام تراکنش ها بدون واسطه

آشنا شدن با اینکه چگونه تراکنش های بیت کوین به طور شفاف بر کاوش گر های بلاک ثبت می شوند، می تواند به مردم اعتماد لازم برای شروع استفاده از ارز های بلاک چین محور را بدهد. به زبان ساده بلاک چین نوعی ساختار داده است که به طرفین مختلف اجازه می دهد که در تراکنش ها درگیر شوند بدون اینکه نیاز به واسطه مورد اعتماد باشد. در بسیاری از موارد، وقتی که تراکنش های ارز های دیجیتال انجام می گیرد، طرف مقابل مورد نیاز نیست.

آیا ارز های دیجیتال بخشی از نسل سوم شبکه اینترنت را شکل می دهند؟

وقتی که فرد معمولی برای اولین بار با مفاهیم مربوط به جهان کریپتو مواجه می شود، درک کامل نحوه عملکرد یک سیستم مالی این چنینی برای او می تواند مشکل باشد. بعد از بررسی دقیق نحوه طراحی بلاک چین برای عملکرد، درک استفاده قابل اعتماد از یک ارز دیجیتال غیر متمرکز مانند بیت کوین جهت پرداختی برای کالا و خدمات آسان تر می شود.

در سال های آینده، فناوری مربوط به ارز های دیجیتال انتظار می رود که بهبود پیدا کند و درصد بزرگتری از جمعیت جهان احتمالا شروع به استفاده از اینترنت برای یادگیری و درگیر شدن در فعالیت های تجاری خواهند کرد. بسیاری بر این باورند که بیت کوین و دیگر کوین ها و توکن های غیر متمرکز ممکن است تبدیل به بخش رایج و بسیار پذیرفته شده نسل سوم شبکه اینترنت شوند که این اصطلاح برای اشاره به مجموعه ای جدید و در حال تکامل از پروتکل هایی به کار می رود که به عنوان نیروی محرکه اینترنت آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت.


۵۴۳۲۱

امتیاز ۵ از ۱ رای

منبع اصلی خبر: https://mihanblockchain.com/why-cant-educated-people-understand-btc/

واکنش ها

فعلا کسی دوسش نداشته ?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *