شهرداری تهران هوشمندسازی و بلاک‌ چین را به طور جدی دنبال می‌کند

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

پیروز حناچی در دومین همایش تهران هوشمند درباره مشکلات تهران گفت:

برای تبدیل تهران به شهری خلاق نیاز است تا از زیرساخت‌های فناوری‌های نوظهور برای هوشمند سازی و تحول زیرساخت‌ها استفاده شود.

وی ادامه داد:

در ۲۰ سال گذشته برای تحول زیرساخت‌ها و هوشمندسازی هزینه‌های متعددی شده و باید بدانیم که ۱۵ سال گذشته در موبایل‌ها نمی‌توانستیم داده‌ها را مشاهده کنیم و باید قدردان این نعمت باشیم.

شهرداری تهران هوشمندسازی و بلاک‌ چین را به طور جدی دنبال می‌کند

پیروز حناچی

شهردار تهران با تأکید بر لزوم رفع گپ‌های هوشمندسازی گفت:

ما باید با سرمایه‌گذاری، گپ هوشمند سازی و تحول دیجیتالی را در تهران کاهش دهیم و در همین راستا نیز در تلاش هستیم تا گپ موجود با توسعه خدمات دیجیتال و الکترونیکی کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد:

دو درصد از تولید ناخالص داخلی در تهران تولید می‌شود که یک تهدید و از سویی دیگر فرصتی بی‌نظیر است که باید به آن توجه ویژه داشت.

حناچی تأکید کرد:

باید میان شهر هوشمند و شهر الکترونیک تفاوت قائل شد.

شهرداری تهران هوشمندسازی و بلاک‌ چین را به طور جدی دنبال می‌کند

شهردار تهران تصریح کرد که مجموعه شهرداری تهران نیاز به منابع مالی جدیدی دارد و باید از طریق خدمات ارزش‌افزوده، کارمزد و جذب حمایت‌های مالی، شهرداری را از چالش منابع مالی نجات داد.

وی افزود:

هوشمند سازی تهران یک فرآیند بلندمدت است و برای این مسئله نیاز به برنامه‌ریزی و منابع مالی است؛ امروز توافقی را با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم.

حناچی در ادامه تأکید داشت که موضوع فناوری بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی تحولاتی شگرف را ایجاد خواهد کرد که شهرداری این موضوع را به‌طور جدی دنبال خواهد کرد.

گفتنی است، در پایان آیین افتتاح دومین همایش تهران هوشمند، تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری تهران در این زمینه منعقد و از پروژه‌های «با هم» و «داده‌نما» رونمایی شد.

واکنش ها

فعلا کسی دوسش نداشته ?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *